Česká Chlorella pro děti - Alga spring 200 tablet

Česká Chlorella pro děti - Alga spring 200 tablet

Balení 200 kusů tablet autotrofní dezintegrované biomasy řas Chlorella kessleri.

Záruka (měsíců): 24
Termín dodání (dny): 5
Skladem: 10 ks


1 090 Kč

Koupit

Chlorella je mikroskopická sladkovodní zelená řasa. O české Chlorelle bychom mohli zjednodušeně říci, že je to koncentrovaná zelenina.

Nejdůležitějším krokem zpracování české Chlorelly je dezintegrace – mechanické narušení buněčného obalu.
Buňku řasy si můžeme představit jako lískový oříšek, který všechny své výživné látky ukrývá uvnitř obtížně propustné skořápky. Náš organismus není přizpůsoben k tomu, aby trávicími enzymy narušil nepropustnou slupku a využil cenné složky buněčného obsahu. Vědcům z Akademie věd ČR se podařilo najít způsob, jak buněčný obal narušit a tím dosáhnout dokonalého využití všech živin.

Využitelnost vnitřního obsahu buňky stoupla na čtyřnásobek.

Komplexnost jejího složení bychom nevyrovnali ani více než 30 různými druhy ovoce a zeleniny. Česká Chlorella obsahuje více než 20 různých druhů vitamínů a minerálů, včetně značného množství betakarotenu. Je nejbohatším zdrojem chlorofylu, kterého obsahuje téměř 10x více než vojtěška, z které se tato látka získává. Vitamínu B12 obsahuje více než hovězí játra.

Chlorella se proslavila souhrnem látek, nazývaných Chlorella růstový faktor (CGF), který tvoří aminokyseliny, peptidy, glykoproteiny, polyamidy, některé vitamíny a minerální látky. Zjištěné účinky CGF jsou pozoruhodné: podporuje regeneraci tkání, dělení a růst buněk, stimuluje tvorbu lymfocitů, které zabezpečují obranyschopnost organismu vůči infekcím. Příznivě ovlivňuje tvorbu a složení střevní mikroflóry.

Chlorella je komplexní přípravek sloužící pro detoxikaci a regeneraci organismu. Podporuje imunitu, upravuje hladinu cholesterolu, zlepšuje kvalitu pleti, vlasů a nehtů.

Obsahuje nenasycené mastné kyseliny omega 3 a 6, proteiny, široké spektrum vitamínů a minerálů, chlorofyl, nukleové kyseliny. Mimořádné terapeutické a preventivní účinky má výjimečná látka Chlorella růstový faktor – CGF.

Účinky řasy Česká Chlorelly

Užíváním Chlorelly dodáváte lidskému organismu všechny hlavní živiny. Tyto živiny jsou v řase zastoupeny jak ve vyváženém množství, tak i v dobře přijatelné formě.

 • zvyšuje imunitu organismu proti chorobám a stresům
 • díky vysokému obsahu využitelného hořčíku, železa, zinku, dalších mikroprvků a vitamínů, zvyšuje výkonnost a kondici našeho organismu
 • regeneruje organismus po fyzické a psychické zátěži a působí preventivně proti únavě a oslabení organismu
 • stimuluje životně důležité funkce včetně sexuálních
 • snižuje vysokou hladinu cholesterolu v krvi, upravuje krevní tlak a působí jako prevence proti srdečním a cévním onemocněním
 • obsahuje látky s protirakovinným účinkem, snižuje riziko rakovinových onemocnění
 • udržuje dobrý stav kůže, vlasů a nehtů
 • posiluje organismus po léčbě antibiotiky.
 • účinně chrání tělo před nežádoucím UV záření a také zvyšuje opalovací efekt.

Proč právě Česká Chlorella?

Látková přeměna se u člověka vyvíjela a geneticky kódovala tisíce let pod vlivem přírodní stravy člověka sběratele a lovce. V průběhu posledních dvou století však došlo k tak rychlým změnám v životním stylu, ve složení stravy i ve stravovacích návycích, že se tyto změny nemohly nedostat s naším „naprogramovaným“ metabolismem do rozporu. Neadekvátní a nesprávná výživa je jednou z příčin tzv. civilizačních chorob. Snad proto moderní věda tak usilovně hledá ideální potraviny a zdravé nutriční doplňky. Chlorella, jako čistý produkt přírody, má všechny předpoklady se jedním z takových doplňků stát.

Jak jsme již uvedli, tento jedinečný organismus, jehož původ je spojen nejen s počátkem vzniku atmosféry, ale je také považován za výchozí linii, vedoucí ke vzniku vyšších rostlin, se po celou dobu až do dnešního dne přizpůsoboval životním podmínkám. Díky tomuto vývoji, který trval miliardy let, si řasa vytvořila řadu obranných látek, které je schopna předat našemu tělu v té nejčistší a nejpřijatelnější podobě.

Zde uvádíme ty nejdůležitější:

 • Bílkoviny, nazývané též proteiny, tvoří více než polovinu produktu Alga spring. Vnitřním složením připomínají bílkoviny živočišného původu. Jsou organismu lehce dostupné a proto také dobře využitelné. Tvoří základ lidského organismu. Jsou potřebné pro výstavbu buněk a tkání.
 • Tuky obsažené v produktu Alga spring mají vysoké zastoupení nenasycených mastných kyselin. Ty jsou nutné jako základní strukturní jednotky pro tvorbu látek, regulujících hladinu cholesterolu, upravujících krevní tlak a uplatňujících se v prevenci srdečních a cévních onemocnění.
 • Počtem vitamínů se Alga spring řadí mezi multivitamínové doplňky. Nikoliv však ve smyslu jejich absolutního množství, ale především pro jejich vzájemné zastoupení a využitelnost.
 1. Nejvýznamnější z těchto látek je betakaroten, z něhož si organismus vytváří vitamín A, který je významným faktorem pro obnovu a růst buněk a také nezbytný pro zrak. Samostatný betakarotén hraje také důležitou roli v ochraně vůči nádorovým onemocněním. Navíc se uplatňuje při ochraně kůže proti ultrafialovému záření.
 2. Vitamín F - není schopen náš organismus sám produkovat. Tento vitamín napomáhá udržovat dobrý stav kůže a kožních derivátů jako jsou vlasy a nehty.
 3. Vitamín H - biotin. Působí proti bolestem ve svalech a únavě.
 4. Vitamíny skupiny B - podporují tvorbu červených krvinek v organismu, zabraňují zánětlivým procesům v ústech a na rtech a podporují zlepšenou funkci nervové soustavy.
 5. Vitamín C - Tento dobře známý vitamín zvyšuje naši odolnost vůči infekcím, únavě a má řadu dalších funkcí.
 • Široké spektrum dostupných minerálních látek v produktu Alga spring dává organismu možnost využít je podle jeho aktuální potřeby. Svalovou činnost příznivě ovlivňuje vysoké zastoupení využitelného hořčíku, krvetvorbu zase železo, mangan a měď. Účinnost inzulínu je spjata s jeho vazbou na zinek, kterého Alga spring rovněž obsahuje značné množství.
 • Nukleové kyseliny jsou významným doplňkem výživy, který v poslední době poutá pozornost odborníků. Jejich metabolismus (látková výměna) je dáván do souvislosti s dělením a obnovou buněk i se schopností organismu bránit se nemocem. Alga spring může být jejich pohotovým zdrojem.
 • Takové množství přírodního zeleného pigmentu - Chlorofylu, jako má řasa, nemá žádná jiná rostlina. Jeho funkce není v organismu ještě plně doceněna. Ví se však, že z něho vznikají látky uplatňující se v dýchacím řetězci buněk a příznivě v nich ovlivňují spotřebu kyslíku a produkci energie.
 • Chlorella růstový faktor - je název pro extrakt z řas, který zahrnuje řadu substancí, známých i dosud ještě neidentifikovaných. Prokázalo se, že má mimořádné terapeutické i preventivní účinky a to bez jakýchkoliv vedlejších vlivů. Stimuluje např. obnovu buněk, tvorbu bílých krvinek i jejich schopnost likvidovat bakterie v těle. Podporuje tím obranyschopnost organismu. Pozitivně působí na řadu dalších funkcí, takže lze mluvit o jeho harmonizující roli.

Složení české řasy Chlorella kessleri

Je nutné podotknout, že ti z Vás, kteří budou vypočítávat procento denní doporučené dávky u jednotlivých vitaminů a minerálů, budou zklamáni nízkými čísly. Chyba však není ve Vás samotném ani v potravním doplňku. Řešení najdeme v pochopení záměrů a nabízených možnostech přírody. Věřte nebo nevěřte, ale klíč úspěchu v užívání Algy je právě v originální kombinaci přírody, o které můžeme  pouze absolutně a definitivně říci: "příroda dala této složky do směsi tolik, protože...".

Základní chemické složení biomasy řas

vlhkost 4 - 5
bílkoviny 55 - 58
tuky 8 - 12

    z toho omega-3

    a omega-6
    mastné kyseliny

40 - 60
sacharidy 10 - 15
vláknina  6 - 8
minerální látky 6 - 8
chlorofyl 2,5 - 4
nukleové kyseliny 3 - 4
Chlorella růstový faktor (CGF)

výtěžnost

17 - 20 %

Obsah vitamínů u Chlorelly kessleri

B1 - thiamin 1,8
B2 - riboflavin 4,4
B3 - kys. nikotinová (niacin) 21,8

B5 - kys. pantotenová

1,3
B6 - pyridoxin 2,8
B12 - kobalamin 0,08
biotin (vitamín H) 0,03
kyselina listová 4,2
vitamín E (tokoferol) 29,8
vitamín C (kys. askorbová)

65,5

beta-karoten (provitamín A) 105,0
karotenoidy 350,0

Zastoupení minerálních láteka stopových prvků

fosfor 1.200
draslík 870
síra 600
hořčík 300
vápník 230
železo 70
mangan 14
zinek 11
chrom 8,9
měď 4
kobalt 0,5
selen 0,2

Doporučujeme

Kat.číslo Název bez DPH  
ASAa200 Tablety z české Chlorelly - Alga spring Anti-Aging 200 tablet 1 000 Kč 1 150 Kč Koupit